2.515 kere okundu

Klasik Tarz Dekorasyon

03 Temmuz 2009 | Kategori: Dekorasyon

Mimar Aysun – Erdem Yüksel tarafından genel olarak dömi klasik tarzda dekore edilen deirede turkuaz tonlar ağırlıklı olarak kullanılmış. Oturma grubu ve mutfağın birarada olduğu salonda, mutfak kısmı ile salon arasında ayırıcı olarak yemek grubu bulunmakta. Kadife büyük koltuk ile deri koltuklar, desenli duvar kağıtları ve turkuaz rengindeki perdelerle bütünlük içinde.

Yemek grubunun üzerinde bulunan klasik aydınlatma ise aile yadigarı. Evde kullanılan diğer aydınlatmalar için Karadeniz Avize, halılar için ise Tike Halı tercih edilmiş.

Bekar bir iş adamına ait olan deirede bulunan iki yatak odasından büyük olan odada, kırmızı renkli avizeler, aynı renkteki abajur ve kadife yatak başlığı dikkati çekiyor. Odada ayrıca sütlü kahverengi tonlarından desenli duvar kağıtları kullanılmış.

Yatak örtüsünde ise krem rengi ipek tafta tercih edilmiş. Küçük yatak odasında ise turkuaz ve lame renkler hakim. Bu odada da desenli ve turkuaz renkli duvar kağıdı dikkati çekiyor.

Decat tarafından yapılan beyaz lake mutfak dolapları, gri paslanmaz detaylar ve gri renkte seçilen beyaz eşyalar ile tamamlanmış. Mutfakta, tezgah üstü duvarda seramik yerine doğal taşlar ile farklı ve çok şık bir kaplama yapılmış.

Dolapları Fonte tarafından yapılan banyoda, özel yağmurlama sistemine sahip bir duş kabini tercih edilirken, duvar ve zemindeki beyaz seramiklerin yanı sıra bölgesel olarak turkuaz-mavi mozaikler bulunmakta. Banyo dolapları ise minimalist çizgilerde, abanoz kaplama ve beyaz lake.

Koltuklar : Yıldız Mobilya
Aydınlatma : Karadeniz Avize
Seramikler : Cengizler
Banyo Dolapları : Fonte
Beyaz Eşyalar : Görkemli
Parke : Merç Yapı
Duş Kabini : Concept Ceramicas
Halılar : Tike
Mutfak dolapları ve TV Ünitesi : Decat
Perdeler : Evce

Yorum Yazın


Kategoriler

En Çok Okunanlar