3.538 kere okundu

Kapı Modelleri Kapı Çeşitleri ve Kapı Fiyatları

11 Şubat 2010 | Kategori: Yapı

Kapılar; dış mekanlarda yaşam alanlarımızın görünen yüzü, iç mekanlarda ise doğru kullanıldığında, mekanlar arası geçişlerde konfor ve estetik sağlayan, önemli yapı elemanlarından.

Kapının sözlük anlamına baktığımızda tanımının, bir yere girip çıkarken geçilen ve açılıp kapanma düzeni olan duvar veya bölme açıklığı olduğunu görürüz.

Yapıların girişinde kullanılan kapılar, içeriyi ve dışarıyı birbirinden ayırmak için kullanılır. Çoğunlukla iç mekana giriş veya çıkışlarda kullanılan kapılar, havalandırma ve iç mekanı daha fazla aydınlatma için de kullanılır. Bina içlerinde kullanılan kapılar, iki farklı mekanı birbirinden ayıran bir özellik taşır.

Kapıların başlıca kullanım amaçları; mahremiyeti korumak ve güvenliği sağlamak. Bu yüzden kapılar, farklı kilitlerle kullanılmaktalar. İç mekan kapıları için de çeşitli kapı kilitleri kullanılır. Kapı kolları ve kapı kilitleri, kapının ayrılmaz parçalarıdır.

Kapı Model Resimleri2 Yorum Kapı Modelleri Kapı Çeşitleri ve Kapı Fiyatları

Avatar

cajle komerc

03 Şubat 2011 Saat 07:33

Merhaba.
mümkünse bu modellerin fiyatları satın almak için ilgi var.

onlar nasıl kapı renk bize söylemek gerekir.

Merhaba Makedonya’dan

Nagip Usejni
cajle.Gostivar
R.Makedonija
Mob.0038971215770

Avatar

neslihan özcan

15 Nisan 2013 Saat 15:44

firmamızın web sayfasından konu başlıklı yazılarımızı sitenizde yayınlamaktasınız konu ile ilgili bizimle iletişime geçmenizi rica ederim . web sayfası yazılarımız firmamıza özeldir izinsiz olarak kullanmaktasınız.
saygılarımla
neslihan özcan
pano tasarim ve uygulama tic.ltd.şti.

Yorum Yazın


Kategoriler

En Çok Okunanlar