6.487 kere okundu

Dış Cephe Montalama

27 Temmuz 2009 | Kategori: Dış Cephe

Dış Cephe Montalamada Uzman Kadramuzla Hizmet
vermekteyiz.
TEL: 0532 432 82 60

Dış cephe montalama işlemi uzun yıllar öncesine dayanan ve Avrupa ülkelerinde kullanılmaya başlayan enerji tasarrufu elde etmek üzere kullanılmış bir uygulamadır. Enerji tasarrufu yönünden çok gerekli bir uygulama olan dış cephe montalama sistemi ülkemizde gecikmeli olarak uygulanmaya başlamış kısa süre içerisinde popülerliği artmış herkez tarafından tercih edilen bir sistem haline gelmiştir.

Binalarınızda uygulanacak montalama sistemi sayesinde ısınma ve soğutmada klima, kat kaloriferi, kombi gibi sistemlerin harcamış oldukları enerjide %50 lere varan bir azalma olacak daha az enerji sarfiyatı sağlanacaktır. Ayrıca binalarınızda daha önceden yapılmış bir ısı yalıtımı varsa keza çatılarınızda da aynı şekilde % 50 olan enerji tasarrufu %60 – %70 lere kadar çıkacaktır. Montalama uygulamasının hem sizin bütçenize hem de ülke bütçesine katkısı kesinlikle tartışılamaz.

Dış Cephe Montalama

Dış cephe montalama uygulamalarında önemli olan dış yüzeyde hiçbir şekilde boşluk kalmadan yapının ısı yalıtım levhalarıyla muntazam şekilde kaplanmasıdır. Binanın dış cephesi, pencereler, kolonlar, kirişler sızma olmaksızın ısı yalıtımı sistemi ile koruma altına alınmalıdır. Yapılan montalam uygulamaları binanın ömrünü uzatarak korozyon problemlerine mahruz kalmaz firmamız tarafından yapılan montalama işlemi bina ömrü kadar hizmet verecektir.

Dış Cephe Montalamanın Avantajları

– Dış cephe montalama sistemleri mevcut ısı kaybını azaltarak büyük ölçüde enerji tasarrufu sağlayacaktır.

– Yapılacak olan harcamalar enerji tasarrufu sayesinde kısa sürede geri kazanılacak.

– Dış cephe montalama binanın dış yüzeyinde ısı ve su yalıtımı sağlayacaktır.

– Binanın dışında aşırı ısınmalardan kaynaklanan kabuklaşmaları yok eder ve bina dışının yıpranmasını engeller.

– Korozyona engel olarak bina ömrünü uzatır.

– Kışın çok olmasını önlerken yazında aşırı ısınmaların önüne geçer.

– Rutubeti yok eder.

– Binanın ömrüne ömür katar.

Yeni Binalarınızda Montalama Uygulamaları

Yeni yapılacak olan binalarda mimarlar tarafından her bir detay düşünülmekte ve tedbirleri önceden alınmaktadır. Durum böyle olunca yeni binaların yapım aşamasında ısı yalıtımı için gerekli olan tüm tedbirler önceden alınmakta ve bina ısı yalıtımı çok daha kolay tatbik edilmektedir. Bina yapı halinde yağmur suyu gideri ayarlanmakta, çatı izole edilmekte ve montalama için her bölgede gerekli paylar bırakılarak montalama uygulamalarının rahat bir şekilde yapılması düşünülmektedir.

Eski Binalarda Montalama Uygulamaları

Eski binalarda uygulanacak olan montalama uygulamaları yukarıda saydığımız nedenlerden ötürü biraz daha zordur. Uzman ekibimizin tatbikleri ile eski binalarda da gerekli düzenlemeler yapılmakta ve olumlu sonuçlar alınmaktadır.

Dış Cephe Montalama Uygulamaları

Firmamız tarafından dış cephe montama uygulamaları aşama aşama kaydedilmekte uzman kadromuzla güvenilir bir ekip işi yapılmaktadır.

– İlk aşama olarak mimarlarımız tarafından zemin etüd çalışmaları yapılır. Daha sonra gerekli malzemelerin tamini ile eskiden yapılmış olan uygulamalar duvarlardan arındırılır. Yüzeyde mevcut olan mukavemet değerlerinin arttırılması için izolasyon astar malzemeleri duvar yüzeylerine yapışma özelliğinin artması için uygulanır.

– Binamızın dış yüzeyinde yapılan zemin hazırlıkları tamamlandıktan sonra ısı yalıtım levhaları yüzey bölgeye uygulanır. Uygulama işlemi duvar örme sistemi tarzında levhalar birbirlerine parelel gelecek şekilde örülür. Örme işlemi sırasında boşluk kalan kısımlarda poliüretan köpükleme uygulaması yapılarak tüm boşlukların kapanması sağlanır.

– Yapılacak olan binanın yüzeyi tuğla ise montalamada plastik pvc dübel her biri 10 cm olmak üzere kullanılır. Eğer yüzey sert gaz betondan oluşuyorsa o zaman bu bölgede çelik dübeller kullanılır. Uygulanacak her bir dübel m2 alana 12 adet gelecek şekilde monte edilir. aynı zamanda bu işlemler esnasında kapı ve pencere bölgeleride Elyaf PVC sızdırmalık bantlarıyla izole edilir.

– Binanın tüm yüzeyleri çatlamaları engellemek üzere elyaf destekli fileler ile kaplanır ve izolasyon sıvası ile sıvalanır. Sıva ile Elyaf destekli filelerin birbirlerinin içine işlemesi için taraklarla sıkıştırma uygulaması yapılır. Yapılan uygulamaların ardından kuruma işlemi gerçekleştikten sonra bir kat daha izolasyon sıvası ile yüzeyler bir kez daha sıvanır. Bu işlemlerin sonrasında dış cephenin boyaya hazır hale getirilmesi için tüm dış cephe, Özel Dış Cephe Macunları ile rutüşlanır.

Boya işlemine geçildiğinde burada isteğe bağlı kalınarak ister silikonlu boya uygulaması istersede dış cephe desenli boyalar uygulanabilmektedir. Genel olarak son boya iki kat çekilir. Firmamızın dış cephe boyamada uygulanan renk seçenekleri isteğe bağlı olarak yapılmakta ve sınırsız renk seçeneklerimizle her zevke hitap etmekteyiz.

Dış cephe Montalama Fiyatları

Yapılacak uygulamalarda m2 birim başına fiyatlar belirlenmekte fiyatlarımız gayet makul olmakla birlikte İstanbul çapında her bölgeye hizmet vermekteyiz. Deneyimli uzman kadromuzla muntazam bir ekip işi sergilemekteyiz.

Her türlü bilgi ve sorularınız için

TEL: 0532 432 82 60

Dış Cephe Montalama Resimleri



15 Yorum Dış Cephe Montalama

Avatar

yasin kaya

30 Kasım 2009 Saat 07:30

sayfaniza baktim memnun kaldim i fiyalariniz hakinda bilgi almak istiyorum

Avatar

cemgeçim

08 Mart 2010 Saat 14:52

selam 14katlı binamıza monatalama yapılacak takriben 3000m2 işçilik ve malzeme olarak teklif yollarsanız sevinirim yangın merdiveni boyanacak birde onun için fiyat istiyorum saygılarımla.

Avatar

Can Satılan

21 Mart 2010 Saat 13:08

Merhaba İyİ Günler;
Binamın Yan Cephesine Strafor Döşetmek İstiyorum.Tahmini 50 m2 olan duvarımın malzeme+işçilik dahil fiyatını ve sadece işçilik fiyatı hakkında bilgi verirseniz sevinirim

Avatar

galip özdemir

04 Nisan 2010 Saat 14:27

sayın yetkili binamızın 450 metre kare cepe montalama işi yapılacak metresi ve ya kabala fiyat vere bilirmisiniz 05326074262

Avatar

sultan

19 Ağustos 2010 Saat 08:00

slm ben söve imalatçısıyım ankara ostimde ilgilenirsenız

Avatar

starex

02 Aralık 2010 Saat 11:15

sayın yetkili önce yaptığınız işin adını doğru koyarak başlasanız..
montalama değil mantolama..

Avatar

yasin

18 Aralık 2010 Saat 08:02

bende montalama ustasıyım eyer yaptrmak isteyen varsa bu adresim 05344395436

Avatar

yasin

18 Aralık 2010 Saat 08:03

montalamada uzman ekipimiz var yaptığımız binalara baka bilirsiniz

Avatar

yasin

18 Aralık 2010 Saat 08:08

ankarada yaptırmak isteyen herkezin aramasını bekleriz 058344395436

Avatar

yakup

04 Ocak 2011 Saat 10:36

montalama işlerınde deneyımlı ekıbız yurt dısında amerıka ve kanadada calısmalarımız oldu …ılgılenenler arasın 534 374 28 70

Avatar

durakraft@durakraft.com.tr

27 Şubat 2011 Saat 03:45

mantolama ürünleri
mantolama detayları
paltolama ürünleri
ısı yalıtım uygulama
daire mantolama
daire yalıtımı
bina bezeme
teklif alınız 0532.205.71.54
istanbul

Avatar

celil sarı

12 Mart 2011 Saat 13:31

slm sitenizi ziyaret ettim resimdeki binalar hoşuma gitti 3. Binadaki kaplamanın 1200 metre kareye tek malzemesi kaç para tutar tek malzeme dememin sebe bi ben kırkalrelinde oturuyorum ondan ve istanbulun hangi semtlerinde şubelriniz var teşekkür ettim balşarılar.

Avatar

haşim koç

21 Nisan 2011 Saat 11:47

dış cephe montalama ekibim var iç cephe seten ve boya yabarız işinizi yabarız olursa

Avatar

seyfettinnuyan

14 Mart 2012 Saat 13:31

dış cephe montalama ve alçı boya cok güçlü ekibiz 0535 834 66 13

Avatar

Zekai Celikkanat

21 Mayıs 2012 Saat 04:04

Hayirli Günler

soguklar yakinda geliyor,
havalar müsait ken, tasarrufun bir tek adresi var oda binanizin yeniden giydirilmesidir.
Tecrübeli ve Avrupa standartlari ile Hizmenitinizdeyiz.
Ekibimiz Almanyadan gelmektedir.
Istibat : 05419408617
00491726696997

Yorum Yazın


Kategoriler

En Çok Okunanlar