260 kere okundu

Dekorasyon Ofis

04 Ağustos 2010 | Kategori: Ofis Mobilyası

NURUS’TAN KUZU FLEX OFİS

2000′li yıllarının baslarında kurulan, paslanmaz metal esnek gaz, solar ve endüstriyel hortumlar alanında dünya devleriyle yarışan, üretiminin %8o’ini ihraç eden, NASA’ya spesifik flex ürünler tedarik eden KUZU FLEX A,Ş. Gemlik Serbest Bölge’deki yeni binasına taşındı, Hasanağa’daki eski binasında da ofis mobilyalarında Nurus’u tercih eden firma, yeni binasında da bu tercihini sürdürmüş.

Kuzufleks’in ofislerindeki mekan kurgusu, çalışan motivasyonunu ve verimliliğini arttırıcı etkilere sahip. 1500 m2 alanda 55 idari personelin yerleşimi, çalışanların rahat hareket etmesine olanak sunan kurgusu, geniş kat alanının orta alandaki ana çekirdek bölüntüsüyle verimli şekilde ayrılması ve farklı birimlerin bu temel ayrım etrafına yerleşimindeki başarısı ile dikkat çekici.

Çalışma alanlarının ağırlıklı olarak yatay iletişimi üst seviyeye taşıyacak şekilde açık ünitelerden oluştuğu ofiste, büyük alanda derinlik elde etmek için ara partisyonlar ve bölücülerde şeffaf ve yarı şeffaf yapılar tercih edilmiş. Ofis içi aktif görsel iletişim olanağını arttıran bu uygulama ayrıca doğal ışıktan azami ölçüde yararlanmayı da sağlamış.

Projelendirme, ürün ve malzeme seçimi konusunda, firmanın finans yöneticisi Ayşin Akdemir ve Murus proje ekibinin birlikte oluşturdukları konsept çerçevesinde hareket etmişler.

Makam ofisleri dışındaki personel ofislerinde Nurus • Varto masa ve bölme sistemleri ve Nurus-basic-box dolap sistemleri kullanılmış, Hüseyin Akdemir odasında, IF ödüllü Nurus- IX çalışma grubu (teak kaplama olarak), HI&LO ve U-TOO deri oturma grupları ve Nurus’un IF, Red Dot, Oesîgnpreis ve Good Oesign ödüllü ödül şampiyonu koltuğu ME-TOO tercih edilmiş. Aydınlatma olarak Artemide*nin Mercury Suspension armatürü kullanılmış.

Ayşin Akdemir’in odasında ise daha feminen dokunuşlu bir ortam yaratılmış. Nurus- IX çalışma grubu beyazcam olarak tercih edilmiş. Beyaz lake TO sehpa ve dolap, kırmızı HI&LO oturma grubu ile kombinlenmiş. Me-too koltukta da beyaz renk tercih edilmiş.4 Yorum Dekorasyon Ofis

Avatar

scorpi101

16 Eylül 2010 Saat 12:36

hepsi çok güzel çok şık duruyorlar sonuncusu çok güzel kapalı bir alan

Avatar

chaky

16 Eylül 2010 Saat 12:48

çok güzel ofis dekorasyonları, harika gözüküyorlar, ofisime uygulatıcam

Avatar

cheepers

16 Eylül 2010 Saat 12:49

sondaki ofis resimleri çok harika duruyor, tam hayalimdeki ofisler

Avatar

derya gürcan

28 Nisan 2011 Saat 04:03

merhaba
radyo ve ajans için değişik aykırı eğlenceli bir çalışma yaptırmak istiyorum örneklerinizi görmek mümkünmüdür..iyi çalışmalar

Yorum Yazın


Kategoriler

En Çok Okunanlar